Obsah výrobků tianDe

Složení tianDe výrobků

Žraločí tuk
má silné léčebné a preventivní vlastnosti, přispívá k hojení kůže, obnovení imunity a ochraně před infekcemi. Kůži dobře vyživuje.


Alantoin má hojivé, antiseptické, hydratační a zklidňující účinky, odstraňuje odumřelou kůži. Pleť vyhlazuje, zvyšuje její pružnost a podporuje regeneraci.


Alunit, kamenec (alunite - kamenec) je průhledná minerální sůl s antibakteriálním účinkem. Napomáhá hydrataci kůže, obnovení její bariérové funkce.


Pšeničná bílkovina (protein, Triticum Vulgare (Wheat Protein)) je bílkovinná frakce zrn pšenice. Efektivně působí při obnovování kůže, aktivizuje její vnitřní síly, stimuluje metabolické procesy.


Bentonit (Bentonite, aztécká hlína) je tenkovrstvá hornina. Bentonit má díky přeměně na koloidní roztok schopnost zadržovat vodu. Má zhušťující, suspenzní a želírující vlastnosti. Používá se na mastnou pleť, zajišťuje rychlé odstranění zbytků kožní mastnoty a rozjasnění pleti.


Biozlato (Bio-gold) je produkt nanotechnologie. Účinný vodič aktivních prvků, zajišťuje dlouhodobou a hloubkovou hydrataci, vytváří přírodní ochrannou vrstvu pro udržení přirozené hydratace pleti, napomáhá zásobování pleti kyslíkem.


Havajské řasy obsahují polysacharidy, které mají schopnost udržovat vlhkost pleti, činí pleť jemnou a hedvábnou.


Hexapeptid 3 je molekula separovaná z jedu hada tropidolaemus waglery je tvořena šesti aminokyselinami. Má mírný svalově relaxační účinek na svaly obličeje, odstraňuje samotnou příčinu vzniku mimických vrásek, předchází předčasnému stárnutí pleti.


Olej z kakosti (Geranium Flower Oil) je éterický olej z čerstvých rostlin a květů různých druhů kakosti, má specifickou vůni s tóny růže a máty. Má antiseptické a antibakteriální účinky. Nedráždí kůži, je netoxický, nemá fototoxické účinky (nezpůsobuje alergickou reakci po pobytu na slunci).


Kyselina hyaluronová (Hyaluronic Acid) je polysacharid, který se řadí ke glykosaminoglykanům. Je syntetizován biotechnologickými postupy. Přirozeně vytváří gel, který napomáhá udržet přirozenou rovnováhu vody v pleti. Působí regeneračně, baktericidně, hojivě a má antivirové účinky. Ve spojení s dalšími biologicky aktivními látkami má synergický efekt, její aktivita se zesiluje. Není toxická. Aktivně se využívá v kosmetických přípravcích proti předčasnému stárnutí.


Hydrogenovaný olivový olej (Hydrogenated Olive Oil) je rostlinný olej získaný z olivového oleje pomocí hydrogenace. Pleť změkčuje a udržuje ji hydratovanou. Má hustší konzistenci, vyšší teplotu tání i odolnost vůči oxidaci než běžný olivový olej. To z něj činí cennou složku při výrobě kosmetiky.


Hydrolyzát pšeničné bílkoviny (Hydrolyzed Wheat Protein) je produktem získaným fermentační hydrolýzou bílkovin ze zrn pšenice. Účinně obnovuje pleť, stimuluje procesy látkové výměny, má vynikající hydratační účinky a udržuje pleť hydratovanou, stimuluje syntézu kolagenu ve škáře, zvyšuje pružnost pleti, vyhlazuje jemné vrásky. Používá se v řadách péče o pleť a vlasy.


Hydrolyzát kolagenu (Hydrolyzed Collagen) je produkt hydrolýzy kolagenu. V jeho složení převládají aminokyseliny: asparagin, leucin, kyselina glutamová, lysin, glycin, valin, methionin, které mají pozitivní vliv na funkci pleti. Vyživuje, omlazuje a hojí unavenou a nevitální pleť. Při nanesení na pleť vytvoří tenkou propustnou vrstvu, která pomáhá zadržovat vlhkost v kůži. Podle posledních vědeckých výzkumů přispívá vysoká vlhkost tkání ke zvýšené proteolýze, tedy procesu odbourávání bílkovinných struktur a spouštění mechanizmu syntézy nového kolagenu. Tímto způsobem dochází k obnovování základních struktur kůže a jejímu celkovému omlazení.


Hydrolyzát mléčných proteinů (Hydrolyzed Milk Protein) je produktem fermentační hydrolýzy mléčných proteinů bohatých na kyselinu asparagovou a glutaminovou. Účinně působí na hydrataci a zvláčnění pleti. V šamponech a jiných přípravcích na vlasy se může používat jako aktivní složka obnovující poškozenou strukturu vlasů.


Glycerin sóji (Soybean Glycerides) je produkt zpracování proteinů sóji neboli sóji luštinaté (Glycine hispida) čeledi bobovitých. Hydratuje a chrání pleť před ztrátou vlhkosti. Využívá se při výrobě krémů, přípravků na a po holení, v přípravcích péče o tělo po koupání.


Glykosamin (Glycosamine) je monosacharid vytvořený z chitinu mořských živočichů, stimuluje tvoření kolagenu, má hydratační vlastnosti, podporuje výživu kůže při poranění a řezných ranách, zabraňuje tvorbě stařeckých pigmentových skvrn, má omlazující účinky na pleť.


Glukosid kokosového oleje (Coco-glucoside) je produktem získaným z kokosového oleje. Obsahuje kyselinu laurovou, myristovou, kaprylovou, kaprynovou, palmitovou, olejovou, linolovou a další cenné kyseliny. Vytváří ochrannou vrstvu na povrchu kůže i vlasů, pleť změkčuje a udržuje ji hydratovanou. Díky tuhé konzistenci a vysoké stabilitě vůči oxidaci se široce využívá v přípravcích péče o pleť a dekorativní kosmetice.


Zemní vosk (Montan Wax, ozokerit (Ozokentum medicinalis)) je minerál skupiny ropných bitumenů. Jedná se o voskovou hmotu obsahující parafín, minerální oleje, pryskyřice a další látky. Má vysokou tepelnou jímavost a nízkou tepelnou vodivost. Není toxický. Používá se jako zahušťující a strukturující složka v přípravcích péče o pleť a vlasy, v dekorativní kosmetice, jako jsou pomády na rty a nepudrové tvářenky.


DMA E (dimethylaminoethanol) se používá pro dosažení liftingového účinku, hydratace, ochrany před volnými radikály a zlepšení látkové výměny v kůži, tedy k dosažení komplexně omlazujícího efektu. Výzkumy in vitro dokázaly jeho imunomodulační vlastnosti a protizánětlivý účinek. DMA E pomáhá odvádět z buněk lipofuscin, nahnědlý pigment ukládající se s věkem, omezuje proces tvorby kolmých spojení bílkovin, jejichž počet se při stárnutí zvyšuje. Napomáhá tak udržení normální struktury kolagenu a elastinu.


Perlový pudr (Pearl powder). Ve složení perly, která je tvrdého kulatého útvaru, získávaného ze škeblí některých měkkýšů, jsou vitamíny B a D, 22 aminokyselin a 18 stopových prvků. Kosmetika s extraktem perel chrání před vlivem agresivního prostředí, zásobuje pleť stopovými prvky a minerály a dodává obličeji svěží barvu.
Perlové složky jsou ph-neutrální a hypoalergenní. Perlové nanočástice (Pearl Nanopaticles) je produkt nanotechnologie. Aktivně chrání pleť před infekcí, regulují rovnováhu lipidů, hydratují a mají uvolňující účinek. Kosmetika s extraktem z perel urychluje regeneraci, vyživuje, tonizuje, hydratuje a dodává obličeji svěží barvu.


Perlový extrakt (Pearl extract) je zdrojem vápníku, aminokyselin a stopových prvků, vitamínů B a D. V kosmetických přípravcích reguluje minerální rovnováhu kůže, zlepšuje barvu obličeje, aktivizuje regeneraci buněk, zpomaluje procesy stárnutí.


Jojobový olej (Jojoba Oil) je čistý olej, získávaný z plodů keře jojoby neboli simondsie čínské (Simmondsia chinensis). Vzácný jojobový olej je chemicky stabilní. Kromě toho úspěšně nahrazuje mnohé rostlinné oleje a vosky díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin. Hydratuje a chrání před sluncem, napomáhá hojení ran.


Zázvorový olej (Ginger Root Oil) je éterický olej z kořene zázvoru lékařského (Zingiber officinale Roscoe). Má anestetické účinky při bolestech hlavy, svalstva, kloubů. V přípravcích na vlasy zlepšuje jejich výživu, napomáhá odstranění lupů, posiluje kořínky vlasů. Éterický olej se používá také v mastech, k masážím, ve složkách parfémů a aromatických složek.


Extrakt z čajovníku čínského (Camellia Sinensis Extract, extrakt ze zeleného čaje) se využívá jako antioxydant v kosmetických přípravcích chránicích kůži před vlivem UV záření. Kofein obsažený ve výtažku zlepšuje mikrocirkulaci krve a výživu pleti, snižuje otoky a dodává pleti pružnost.


Kafrový olej (Camphor Oil) je éterický olej ze stromu a listů kafrovníku lékařského (Cinnamomum camphora), neopadavého stromu čeledi vavřínovitých. Má antiseptické, anestetické a mírně bělící účinky, zlepšuje prokrvení. V kosmetice se kafr přidává do krémů na mastnou pleť, pleťových vod po holení, krémů na nohy, bělících krémů a masážních přípravků.

Kalafuna (Rosin, Colophonia Resina) (kalafunová pryskyřice) patří k pryskyřicím jehličnatých stromů. Získává se ze smůly (pryskyřičné hmoty (terpentýnu), která vytéká při poškození jehličnatých stromů) po louhování rozmělněného dřeva organickými činiteli nebo destilací talového oleje. Obsahuje pryskyřičné kyseliny, které se využívají jako zhušťující látky.


Kaolin (z čínského kao-ling - vysoká hora) je minerál skupiny alumosilikátů, bílá hornina, která se vytvořila v důsledku rozkladu živců. Má očisťující, antiseptické účinky, stimuluje obranyschopnost organizmu, zásobuje epidermis minerály. Díky své schopnosti pohlcovat toxiny a znečištění zabraňuje kaolín šíření mikrobů, ulehčuje buněčnou regeneraci, stimuluje látkovou výměnu. Přispívá ke zmenšení otoků, zlepšení cirkulace ve vrstvě podkožních buněk, používá se k léčbě celulitidy. Lze jej používat na citlivou pokožku.


Karagenan (Carrageenan) je polysacharid získávaný z červených mořských řas a irského mechu. Má liftingový efekt. Přirozeně vytváří gel, využívá se jako zahušťující, hydratující, změkčující a emulgační složka, zajišťuje stabilitu kosmetických emulzí a suspenzí.


Ricinový olej (Castor Oil) je olej z čerstvých a zralých semen skočce obecného (Ricinus communis) zbavených slupek, rostliny čeledi pryšcovitých. Obsahuje kyselinu ricinolejovou, která dobře propojuje všechny složky receptury. Ricinový olej je nezaměnitelnou složkou, protože kyselina ricinolejová je obsažena pouze v ricinovém oleji. Ricinový olej má změkčující a regenerační účinky, má schopnost vázat vodu, obsahuje vyrovnaný komplex vitamínu B a karotenoidů, který efektivně zpomaluje proces předčasného stárnutí pleti. Používá se v obyčejném nebo hydrogenizovaném stavu (Hydrogenated ?astor oil).


Kamenec (Alumen) se vyskytuje ve formě bezbarvých průhledných krystalů nebo bílého krystalického prášku. Jako stahující prostředek se zevně používá k léčebným účelům, při zánětlivých onemocněních sliznic a kůže. Používá se i jako hygienický prostředek v přípravcích proti pocení.


Kolagen (Collagen) je strukturální bílkovinou kůže. Díky jeho dobré schopnosti vázat vodu se využívá jako hydratační prostředek, chránící před ztrátou vlhkosti. Na povrchu kůže má liftingový účinek.


Skořicový olej (Cinnamon Oil, Cinnamomum Zeylanicum Bark (Leaf) Oil) je éterický olej ze skořicovníku cejlonského (Cinnamomum zeylanicum), stromu čeledi vavřínovitých. Podporuje látkovou výměnu a prokrvení, zabraňuje tvorbě celulitidy. Zmenšuje projevy nachlazení a chřipky. Využívá se v hřejivých masážních složkách. Neutralizuje jedy při štípnutí hmyzem. Odstraňuje nepříjemný zápach.


Kofein (Caffeine) je látka podporující spalování tuků. Řadí se k termogenikům, které zvyšují teplotu těla a zvyšují tak spotřebu kalorií, které organizmus získává štěpením tuků. Kofein zlepšuje mikrocirkulaci krve a výživu pleti, snižuje otoky, aktivizuje lipolýzu tuků podkožních tukových buněk.


Koenzym Q10 (ubichinon) je koferment, antioxidant odbourávající tuky. Je schopen obnovovat svou aktivitu a aktivitu vitamínu E. Získává se z mořských rostlin. Využívá se jako součást kosmetických prostředků proti stárnutí a pro zesvětlení pleti. Jeho systematické využívání umožňuje snížit oxidační poškození mitochondrií (energetické továrny buňky) a významně posunout začátek změn souvisejících s věkem.


Dračí krev (Daemonorops Dragon) je pryskyřice dračince obecného (Dracaena draco). Smůla dračince se získává zářezy (poraněním) do kmenů. Posiluje kostní a svalový systém, léčí mnoho kožních nemocí, je protinádorový prostředkem.


Xantanová pryskyřice (Xanthan Gum) je polysacharid s hydratačními vlastnostmi s dlouhodobým účinkem. Získává se mikrobiologickou cestou za využití mikroorganizmů xanthomonas camperstris. Užívá se jako emulgátor a zahušťující látka. Chrání kůži před škodlivými vlivy.


Kukuřičný škrob (Cornstarch) je produktem získaným jemným mletím a zpracováním kukuřičných zrn. Skvěle vstřebává tuky, má čistící účinky.


Levandulový olej (Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil) je éterický olej z květenství levandule lékařské (Lavandula angustifolia Miller) čeledi hluchavkovitých. Má antimikrobní, sedativní, baktericidní a spazmolytické účinky. Levandulový olej nemá fototoxický účinek a má široké využití v parfumerii a při výrobě vůní pro kosmetické účely.


Vavřínový olej (Bay Leaf Oil, Laurus Nobilis Oil) je éterický olej z listů vavřínu vznešeného neboli bobkového listu (Laurus nobilis) čeledi vavřínovitých s aromatickou kafrovou vůní a kořeněnými tóny. Vavřínový olej stahuje póry a zvláčňuje pleť. Nemá fototoxické účinky.


Citronový extrakt (Lemon Extract) je produktem získávaným z dužiny a kůry citrónu (Citrus Medica Limonum) čeledi routovitých. Díky vysokému obsahu kyseliny citrónové, askorbové (vitamín C) a jablečné má citrónový extrakt antibakteriální a zesvětlující účinky, stimuluje proces regenerace buněk kůže a vyhlazuje jemné vrásky. Využívá se v bělících krémech a přípravcích na mastnou pleť, protože normalizuje procesy vývodných kanálků mazových žláz a ústí vlasových folikulů, snižuje hustotu komedonů a menšuje póry.


Extrakt lotosových květů (Nelumbium Speciosum Flower Extract) má mírně osvěžující a zvlhčující účinek, stimuluje aktivitu kožních buněk, zpomaluje proces stárnutí, zamezuje tvoření vrásek.


Libeček (Levisticum Officinalis L.) neboli celer patří do čeledi miříkovité. Využívá se jako protinádorový přípravek, který napomáhá rychlé výživě poškozené kůže a sliznic.


Olej z květů růže stolisté (centifolie) (Rosa Centifolia Flower Oil) má baktericidní, antialergické, hydratující, zklidňující a regenerační účinky. Růžový olej je nejúčinnější v péči o suchou, citlivou a také zralou kůži. Odstraňuje odumřelou kůži a podráždění, dodává hezkou jednotnou barvu, zmenšuje vrásky především okolo očí, je účinným prostředkem při léčbě růžovky.


Myrhový olej (Myrrha Oil) je éterický olej z pryskyřice stromů myrhy neboli myrhovníku pravého (Commiphora abyssinica), čeledi březulovitých. Má stahující, tonizační, anestetické, antiseptické a hojivé účinky. Nemá fototoxické účinky a používá se bez omezení při výrobě parfémů a v kosmetice.


Olej z chilli papriček (Pepper Oil) je olej získávaný z lusků chilli papriček neboli kajenského pepře (Capsicum annuum L.). Jeho základními účinnými látkami jsou kapsaicin, karotenoidy, terpeny a terpenoidy, mastné kyseliny. Olej kajenského pepře má hřejivý účinek, posiluje procesy látkové výměny v kůži. Lokální zahřátí napomáhá zrychlení mikrocirkulace krve v podkožních buňkách, tukové buňky se rozrušují a jsou odváděny se z organizmu. Využívá se v kosmetice pro matnou, suchou a povadlou pleť, v hřejivých krémech proti celulitidě a na pokožku těla pro spalování tuků, hřejivých tělových zábalech, maskách a olejových směsí proti padání vlasů.


Olej z pšeničných klíčků (Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil) je olej z naklíčené pšenice seté (Triticum aestivum). Díky vysokému obsahu vitamínů, nenasycených masných kyselin a fytoestrogenů je olej velmi účinný pro zralou pleť. Má hydratační, regenerační a antioxidační účinky. Široce se užívá v přípravcích péče o suchou a citlivou pleť. Je jednou z nejlepších složek na kůži očních víček a rty. Obnovuje hydrolipidový plášť, vyhlazuje vrásky, odstraňuje odumřelé buňky a odstraňuje podráždění. Je povolen pro využití při výrobě dětské kosmetiky.


Olej z papriky (Capsicum Annuum Oil) je rostlinný olej získávaný z lusků paprik (Capsicum annuum). Plody obsahují ve velké koncentraci vitamíny A a C, alkaloid kapsaicin, který má lokální dráždivé účinky, obsahuje také pigmenty, vosk, mastné a éterické oleje. Zlepšuje prokrvení, stimuluje a zlepšuje výživukůže a vlasů.


Olej z čajovníku australského (Tea Tree) je unikátní přírodní desinfekce se silným baktericidním, protiplísňovým a antivirotickým účinkem.


Bambucké máslo (Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil) (olej karité) je olej získávaný z plodů afrického ořešáku shea (Butyrospermum parkii) čeledi zapotovitých. Je charakteristický vysokým obsahem nezmýdelněných tuků (do 17%), díky tomu má antioxidační a regenerační účinky. Má protizánětlivé účinky a efekt UV filtru, zvláčňuje pleť. Složky bambuckého másla (především nezmýdelněné látky) aktivizují regeneraci epidermu, obnovují strukturu poškozených suchých a lámavých vlasů, mají pozitivní vliv na syntézu kolagenu škáry. V důsledku toho se zvyšuje elasticita kůže a vyhlazují se jemné vrásky.


Slunečnicový med (Sunflower Honey) má vysoký obsah redukujících sacharidů a nízký obsah sacharózy. Mezi světlými medy vyniká nejvyšší fermentativní aktivitou. Zbavuje toxinů, má hydratační a vyživující účinky.

Mentol (Menthol) (terpenový alkohol) je aromatická látka obsažená v éterickém oleji máty. Má.mátovou vůni a chladivý účinek. Získává se zmrazením éterického oleje máty peprné. Má antiseptické, osvěžující a protizánětlivé účinky.


Kolagen v mikrokapslích (Microincapsulated Collagen) je strukturní bílkovina kůže. Účinkuje v pokožce, vyplňuje a vyhlazuje vrásky, má okamžitý liftingový efekt. Posiluje, obnovuje a tonizuje pleť, zvyšuje její elasticitu a vyhlazuje ji.

Mikrokrystalický vosk (Microcrystalline Wax) je spojení parafínu a uhlovodíkových vosků. Je změkčující složkou vázající vodu, vytváří ochranný film. Díky slabé vstřebatelnosti má široké využití v čistící pleťové kosmetice a v dekorativní kosmetice.


Mandlový olej (Sweet Almond Oil) je rostlinný olej získávaný lisováním semen mandloně obecné (Amygdalus communis) za studena. Řadí se k řídkým netuhnoucím olejům. Obsahuje kyselinu linolovou, olejovou, tokoferoly, steroly, skvalen, provitamin A, ferment emulsin, vitamín B2, bílkoviny. Má pozitivní účinek na hydrataci, výživu a zvláčnění pleti. Chrání pleť a vlasy před poškozením, odstraňuje záněty. Díky nezmýdelněným složkám má regenerační a protizánětlivé vlastnosti, používá se v antiagingových programech.


Mořská sůl (Sodium chloride) je sůl získávaná z moře přirozenou cestou (odpařením vody na slunci). V jejím chemickém složení je velké množství stopových prvků nepostradatelných pro organizmus, jako je draslík, sodík, vápník, hořčík, železo, bróm, jód, chlór, mangan, zinek, selen, měď, křemík apod. Krystaly soli mají vynikající peelingový a masážní účinek a vyhlazují pleť. Při používání kosmetiky s mořskou solí se zužují póry, zlepšuje barva kůže, pleť je hladší a sametovější.


Polysacharidy mořských řas (Marine Polysaccharides) se získávají z hnědé mořské řasy laminaria digitata čeledi hnědých řas. Mají změkčující, hydratační, regenerační a imunomodulační účinek, aktivizují přirozené mechanizmy ochrany před patogenními mikroorganismy. Vyznačují se vysokou molekulární hmotou, díky tomu mají ochranný a stabilizující účinek. Používají se při výrobě přípravků péče o pleť a vlasy.


Ovčí mléko (Goat milk) je jeden a půlkrát výživnější než mléko kravské a obsahuje dvoj- až trojnásobek vitamínů A, B i B2. Základními minerálními látkami mléka je vápník, hořčík, draslík, sodík, fosfor, chlór a síra, ale také soli – fosfáty, citráty a chloridy. V tuku ovčího mléka je obsaženo velké množství mastné kyseliny kaprylové a kaprynové, které dodávají kůži hedvábnost a hladkost.


Olivový olej (Olive Oil) je rostlinný olej získaný z dužiny plodů olivovníku evropského (Olea europaea). Obsahuje nenasycené mastné kyseliny důležité pro pleť – kyselinu olejovou, linolovou, linolenovou a také skvalen, vitamín E a další aktivní komponenty, které změkčují a hydratují pokožku a účinně obnovují její ochranné funkce. Bohatá nezmýdelněná složka olivového oleje umožňuje jeho využití jako prostředku ochrany proti slunci a díky jeho schopnosti zpomalovat proces stárnutí se využívá i v antiagingových programech. Obsahuje vysokou koncentraci cholesterolu, který optimalizuje metabolizmus lipidů v kůži. Používá se ve vyživujících regeneračních přípravcích pro pleť s poškozenou funkcí mazových žláz a v přípravcích na masáže a na suché vlasy.


Čistý hadí tuk (Pure Snake Oil) se velmi dobře vstřebává. Podle starého čínského lékařství se z něj vyráběli léčivé masti a krémy. Krém z hadího tuku se používá pro citlivou pleť, při léčbě běžných popálenin a popálenin od slunce, k výživě a změkčení hrubé, popraskané kůže a také při pořezání, dále k hydrataci a vyhlazení kůže, snížení tvorby vrásek.


Pantenol (provitamín B5). Přispívá k obnovení kůže, má hydratační, zklidňující a zvláčňující účinky.


Peptid hrachu (Pisum Sativum (Pea) Extract) je přirozeným peptidem přírodního původu. Získává se extrakcí a rafinací semen hrachu. Chrání kolagen a elastin před škodlivým vlivem fermentu proteázy, který se aktivizuje při procesu stárnutí a pod vlivem stresu. Peptid obnovuje pružnost, dodává pleti elasticitu a oživuje unavenou pleť. Aktivně obnovuje poškození vlivem slunečního záření, obnovuje rovnováhu vody v pleti.


Olej z broskvových jader (Peach Kernel Oil) obsahuje kyselinu palmitovou, linolovou, olejnou, linolevovou, hydroxyolejovou, steroly, tokoferoly. Mastný netuhnoucí olej má díky látkám, které jsou součástí nezmýdelněné frakce, velmi dobré obnovující vlastnosti. Má hydratační, vyživující účinek, dodává pleti vitamíny.


Propolis (Propolis Cera) (mateří kašička) je pryskyřičná látka produkovaná včelami. Skládá se z vosku, éterických olejů, tříslovin, pylu a mechanických příměsí. Obsahuje organické kyseliny, flavonoidy a stopové prvky. Je významným léčebným prostředkem, který má baktericidní, antitoxický, protizánětlivý, anestetický a stimulující účinek. Přispívá k výživě a regeneraci tkání.


Sójový protein (Soy Protein) je bílkovina získávaná ze sójových bobů (Glycine). Vyznačuje se především nejplnohodnotnějším složením ze všech rostlinných bílkovin, které je blízké živočišným bílkovinám. Sója je bohatá na vitamíny B1, B2, C, PP, E, kyselinu pantotenovou a cholin. Má vyživující, hydratační účinky a liftingový efekt. Používá se pro zralou pleť.


Proteiny placenty (Placental Protein) jsou bílkoviny živočišného původu získávané z placenty ovce. Obsahují komplex biologicky aktivních látek, jako jsou aminokyseliny, především glycin a alanin, minerální soli sodíku, draslíku, chlóru, fosforu, nízkomolekulární bílkoviny, fibroplastový růstový faktor (je odpovědný za obnovování kůže), nervový růstový faktor (reguluje hormonální rovnováhu), nukleové kyseliny, fermenty, koenzym Q 10, vitamíny A, E, C, D, PP, H, B1, B2, B6, B12. Mají biostimulační, imunomodulační, protizánětlivé účinky, stimulují periferní oběh krve. Používají se k obnově, omlazení, zmenšení vrásek, zlepšují barvu kůže a zabraňují pigmentaci. Výtažek z ovčí placenty neobsahuje hormony a není návykový. Ovlivňuje viditelné příznaky stárnutí a působí na hlubinné procesy předčasného stárnutí.


Hedvábné proteiny (Silk Ammo Acids, Hydrolyzed Silk Protein, Silk Powder), v kosmetice našel nejširší využití hydrolyzovaný hedvábný protein, který je složkou péče o pleť získávanou hydrolýzou hedvábí. Má posilující, hydratující účinek, napomáhá tvorbě ochranné bariéry, díky hedvábnému a hladkému pocitu na kůži zabraňuje dehydrataci, Působí jako přirozený UV filtr, jako antioxidant neutralizuje škodlivé vlivy volných radikálů.


Včelí vosk (Beeswax, Cera Alba) je vosk získaný z včelích pláství. Vosk bílý (Beeswax white) se ve farmaceutické a kosmetické výrobě získává bělením žlutého vosku na slunci. V krémech zmatňuje kůži, napomáhá udržení vlhkost, jako složka masek působí jako měkčící přísady a v dekorativní kosmetice se využívá jako strukturující komponent vytvářející vrstvu s antibakteriálním účinkem. Zabraňuje dehydrataci pleti, zvyšuje její pružnost a elasticitu.


Rozpustný kolagen (Soluble Collagen) se získává z darů moře, má stejnou strukturu jako lidský kolagen. Má vyživující, ochranný a liftingový účinek, obnovuje poškozenou pleť.


Retinol (vitamín A) se podílí na metabolizmu bílkovin, tuků a uhlohydrátů. Posiluje imunitní systém. Podporuje ochranné funkce kůže, urychluje proces obnovy. Zvyšuje aktivitu fermentů, obnovuje elasticitu a snižuje hloubku vrásek. Využívá se v přípravcích pro obnovu a omlazení pleti.


Výtažek rozchodnice růžové (Rhodiola Rosea Extract) je produktem extrahovaným z rozchodnice růžové Rhodiola rosea). Obsahuje třísloviny, organické kyseliny (gallovou, šťavelovou, jantarovou, jablečnou), cukry, steroly, flavonoidy, kumarin, éterické oleje. Stimuluje, má celkově posilující a protizánětlivé účinky. Výtažek rozchodnice se používá v aktivních přípravcích pro mdlou pleť.


Růžový olej (Rose Oil) je éterický olej z okvětních lístků damašská růže (Rosa damascena) nebo bílé růže (R. alba). Má baktericidní a protizánětlivé účinky. Stimuluje přirozené funkce kůže, povzbuzuje jí k regeneraci, obnovuje epiderm. Je účinný v péči o suchou a citlivou pleť. Odstraňuje odumřelou kůži a podráždění, dodává hezkou jednotnou barvu, zmenšuje vrásky, je účinným prostředkem při léčbě růžovky.


Výtažek heřmánku lékařského (Matricaria (Chamomile) Extract) je produktem získávaným z heřmánku lékařského (Matricaria recutita). Aktivní látkou výtažku je azulen. Má protizánětlivé, anestetické, vyživující a antialergické účinky.


Olej světlice barvířské (Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil) je olej získávaný ze semen světlice barvířské (Carthamus tinctorius) jednoletého trnitého polokeře čeledi hvězdicovitých. V semenech je obsaženo 25 - 30 % mastného oleje, který může v kosmetických přípravcích úspěšně nahradit minerální oleje. V současných druzích oleje získávaného extrakcí převládá kyselina olejová, která zvyšuje její odolnost vůči oxidaci, tedy zvyšuje kvalitu výrobků, jejichž součástí je. Má zvláčňující a hydratační účinky.


Silikonový olej (Silicone Oil) se využívá v kosmetických přípravcích jako změkčující látka, která je odolná proti vodě a má stabilizující vlastnosti. Textuře hotového výrobku dodává tvárnost a hedvábnost.


Skvalen (Squalane) je antioxidant, který chrání pokožku před poškozením. Má zvláčňující, antibakteriální a hydratační účinky. Lehce se vstřebává. Není toxický. Kvůli vysoké ceně je skvalen nahrazován hydrogenizovaným polyizobutanem.


Pryskyřice kadidlovníku (Boswellia Carter Resin) je aromatická pryskyřice (kadidlo) kadidlovníku pravého (Boswellia carteri), stromu čeledi prostoplátečných. Má rozmanité farmakologické využití, odedávna se využívá v ajurvédské medicíně. Využívá se při revmatizmu, má antidepresivní a antihistaminické účinky.


Tokoferol a jeho deriváty (Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Tocopheryl Linoleate, vitamín E). Zpomaluje proces stárnutí. Tento antioxidant zabraňuje oxidaci nenasycených lipidů, které chrání kůži i kosmetiku před oxidací.


Tripeptid 5 je peptidový komplex ze zbytků aminokyselin. Stimuluje tvorbu vlastních TGF-ß (transformovaný růstový faktor ß), kolagenu a aminokyselin, díky tomu dochází k posílení škáry, zvyšuje pružnost, pevnost a hydrataci kůže, snižuje hloubku vrásek.

Ovocné kyseliny (Alfa-hydrokyseliny) jsou organické kyseliny, které se vyrábí jak z přírodních produktů, tak i syntetickou cestou. Ovocné kyseliny oslabují spojení buněk mezi sebou, díky tomu dochází k hloubkovému očištění pleti. Zmenšují tloušťku pokožky a zlepšují barvu pleti. Kromě toho stimulují ovocné kyseliny tvorbu mladých buněk pleti, vyhlazují vrásky, zlepšují pružnost. Jsou jedním z nejefektivnějších omlazujících a regeneračních prostředků.

Chlorofyl (Chlorophyll) (z řec. chloros – zelený a fyllon – list) je látka zelené barvy, která se nachází v rostlinách a hraje nepostradatelnou roli při procesu fotosyntézy. Nasycuje pleť stopovými prvky, má hydratační účinek.


Extrakt šalvěje muškátové (Salvia Sclarea Extract) je produktem získávaným z šalvěje muškátové (Salvia sclarea) čeledi hluchavkovité. Je bohatý na éterické oleje, má dezinfekční, protizánětlivé a stahující účinky na pleť, reguluje činnost mazových žláz.

Extrakt morušovníku černého (Mulberry extract, Morus Nigra Extract) je produktem získávaným z morušovníku černého (Morus Nigra) stromu čeledi morušníkovitých. Obsahuje organické kyseliny, vitamíny, stopové prvky i makroprvky, katenoidy, flavonoidy, pektin.

Výtažek ze zralých bobulí morušovníku hydratuje pleť, normalizuje metabolické procesy, chrání před negativními vlivy UV záření.

Kyselina kojová, citrónová, jablečná a vitamín C zesvětlují pleť tím, že zlepšují a vyrovnávají její barvu. Využívá se v přípravcích péče o pleť kolem očí, napomáhá zmenšení tmavých kruhů pod očima.


Eyeseryl (Acetyl Tetrapeptide-5) je název výjimečného tetrapeptidu, který napomáhá snížení otoků kolem očí tím, že odstraňuje zbytek nahromaděné tekutiny.


Extrakt aloe vera (Aloe vera extract) působí blahodárně na všechny druhy pleti včetně citlivé pleti. Účinně hydratuje, zvláčňuje, zklidňuje suchou kůži, omezuje záněty a reguluje aktivitu mazových žláz mastné pleti, zvyšuje elasticitu a tonus mdlé pleti. Na všech druzích pleti vytváří aleo vera ochrannou hydrovrstvu, hromadí vlhkost, tonizuje, stimuluje regeneraci, obnovuje přirozenou phrovnováhu, zásobuje pleť významnými nutričními látkami, dodává jí zdravou barvu.


Extrakt anděliky lékařské (Angelica Extract) je produktem získávaným ze semen anděliky lékařské (Angelica archangelica neboli Archangelica officinalis) čeledi miříkovitých, které se také říká děhel lékařský. Obsahuje éterické oleje, digestiva, pryskyřice, kumariny, kyselinu valeriánovou, třísloviny a také vitamíny A, B, C. Získává se ze semen anděliky, výtažek má příjemné kořeněné, pyžmové aroma a silný protizánětlivý a spazmolytický účinek. Přírodní kumariny povzbuzují krevní oběh tím, že zlepšují mikrocirkulaci v tkáních a zabraňují městnání krve.


Extrakt z kozince (Astragalus Membranaceus). Aktivními látkami jsou polysacharidy a flavonoidy, které mají rozhodující vliv na antioxidační a hydratační účinky extraktu. Kozinec je díky svým prospěšným vlastnostem nazýván bylinou života. Výtažek zvyšuje odolnost pleti vůči vlivům okolního prostředí, chrání ji před škodlivými vlivy slunce, zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn.


Extrakt z bergamotu (Bergamot Extract, Citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit extract) je produktem získávaným z kůry citrusových plodů bergamotu (Citrus Bergamia), neopadavého bergamotového stromu čeledi routovitých. Je bohatý na vitamíny a bioflavonoidy. Má dezinfekční, protizánětlivé, zesvětlující, vyživující, hydratační účinky, zlepšuje barvu pleti a zabraňuje vzniku otoků.


Vinný extrakt (Grape Extract) je produktem získávaným ze slupek červeného vína (Vitis vinifera). Extrakt z hroznového vína a zrníček je získáván před procesem fermenačního kvašení. Díky tomu je v něm obsažen přirozené složení biologicky aktivních látek. Obsahuje soli draslíku, železa, sacharidový komplex s výbornými hydratačními vlastnostmi, kyselinu jablečnou, jantarovou, citrónovou a šťavelovou, které stimulují obnovu kožních buněk a napomáhají posílení pojivové tkáně, vitamín C, který má efektivní antioxidační účinek, polyferoly s omlazujícím účinkem. Má lymfodrenážní účinek, což z něj činí nepostradatelnou složku programů proti celulitidě, otokům a růžovce. Kosmetika s vinným extraktem má omlazující účinek.


Extrakt z vilínu (Hamamelis Extract, Witch Hazel Extract) se získává z vilínu virginského (Hamamelis virginica). Díky vysoké koncentraci taninů má vilín stahující, tonizující a antibakteriální účinky na pleť. Zlepšuje stav cév, působí proti otokům, normalizuje činnost mazových žláz.


Extrakt z gastrodie neboli Tianma (Tianma Extract) je produktem získávaným z gastrodie vyvýšené (Gastrodia elata, Elata Blume Gastrodia), vytrvalé rostliny čeledi Orchideaceae, která je rozšířená ve většině provincií Číny. Rostlina patří k afrodiziakům. Extrakt gastrodie zastavuje vypadávání a stimuluje růst vlasů, posiluje vlasové folikuly, zlepšuje krevní oběh, silně působí na rozšíření cév, aktivizuje dělení buněk, prodlužuje životní cyklus vlasů.


Extrakt z kvajávy (Psydium Guajava Leaf Extract) je produktem získávaným z kvajávy (Psidium guajava L. (Psidium pyriferum L., Psidium pomiferum L.)), neopadavého stromu nebo keře čeledi myrtových. Aktivními látkami jsou třísloviny, éterický olej, pryskyřice a oleje. V kůře jsou obsaženy saponiny, soli a minerály. Extrakt se využívá v kosmetice jako tonizující a stahující prostředek.


Jasmínový extrakt (Jasmine Extract) je produktem získávaným z květů jasmínu (Jasmínum), rostliny rodu dvouděložných čeledi olivníkovitých. Vůně jasmínu napomáhá relaxaci, má tonizující, regenerační, antiseptické a protizánětlivé a ochranné účinky. Jasmínový extrakt chrání proti slunečnímu záření a má hojivé vlastnosti, chrání pleť před předčasným stárnutím a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn.


Extrakt z kořene jarvy (Cnidium Extract) je produktem získávaným z dvouletých nebo vytrvalých druhů byliny čeledi miříkovitých (Apiaceae). V jejích kořenech a oddencích jsou obsaženy kumariny. Plody obsahují éterické oleje, které mají protistresový účinek, dodávají pocit štěstí a obnovují energii. Extrakt má antibakteriální a protiplísňové účinky, působí hřejivě a tonizuje.


Extrakt zimolezu (Honeysuckle (Lonicera Extract) je produktem získávaným ze zimolezu obecného (Lonicera xylosteum), který je jednou z nejlepších protizánětlivých složek. Chrání pleť před agresivními vlivy UV záření, neutralizuje volné radikály, zklidňuje pleť po opalování, má antibakteriální, protiplísňové a antivirotické účinky.


Jojobový extrakt (Jojoba Extract) je produktem získávaným z plodů keře jojoby neboli simondsie čínské (Simmondsia chinensis). Hydratuje a chrání před sluncem, napomáhá hojení ran a má imunomodulační účinky.


Extrakt z květů růže stolisté (Rosa extract, Rosa Centifolia Flower Extract) má baktericidní, antialergické, a tonizující účinky. Pleť se vypíná a zpevňuje, stává se vláčnější a hedvábnější.


Zázvorový extrakt (Ginger Extract) je produktem získávaným z kořene zázvoru lékařského (Zingiber officinale Roscoe). Obsahuje terpentýn, vitamíny C, B1, B2 a esenciální aminokyseliny. Má antioxidační, tonizující, anestetické účinky. Omezuje vypadávání vlasů a odstraňuje lupy díky protizánětlivým a antimikrobním vlastnostem. Kořen zázvoru aktivně stimuluje lokální mirkocirkulaci, oživuje nečinné vlasové folikuly. Zásobuje vlasy a pleť látkami, jejichž nedostatek je často příčinou vypadávání vlasů.


Extrakt z kiwi (Kiwi Extract, Actinidia Chinensis Extract) je produktem získávaným z aktinidie čínské (Actinidia chinensis), liány čeledi aktinidiovitých. Plody kiwi jsou bohaté na vitamín C, aminokyseliny, cukry, pektin, soli fosforu a železa, ovocné kyseliny a fermenty. V kosmetických krémech se extrakt z kiwi využívá jako hydratační komponent a složka vyživující pleť, má pozitivní vliv na procesy látkové výměny v kožních buňkách. Ozdravuje vlasy a kůži hlavy.


Extrakt z jetele (Red Clover Extract, Trifoleum Pratense Extract) je produktem získávaným z jetele lučního neboli jetele červeného (Trifolium pratense), trvalky čeledi bobovitých. V listech a květenství jetele jsou obsaženy glykosidy, izoflavony, karoten, vitamíny A, C, B, K, E, fytoestrogeny a éterické oleje. Má antiseptické a omlazující účinky, zmírňuje bolest a vyživuje.


Extrakt z plaménku (Chinese Clematis Root Extract) je produktem získávaným z klemantisu neboli plaménku čínského (Clématis), rostliny čeledi pryskyřníkovitých. Má stimulační, tonizující, protistresové, baktericidní a fungicidní (působí proti houbám) účinky. V čínské medicíně se využívá jako zklidňující prostředek k tišení bolesti. Díky flavonoidům má antioxidační účinky, proto se využívá v omlazujících řadách.


Jahodový extrakt (Strawberry Extract) je produktem získávaným z jahodníku truskavce (Fragaria moschata), vytrvalé byliny čeledi růžovitých. Jahody mají antibakteriální, protizánětlivý, antioxidační a stahující účinek. Výtažek z nich obsahuje vitamín C, díky tomu působí pozitivně na mastnou pleť se zvýšenou tvorbou mazu a rozšířenými póry. Jahodový extrakt obsahuje kyselinu ellagovou, která chrání před slunečním zářením a využívá se v prostředcích po opalování pro zamezení tvorby pigmentových skvrn a je inhibitorem tyrozinu. Kyselina ellagová zabraňuje poškození kolagenu a používá se jako protizánětlivá složka. Napomáhá také regeneraci kožních buněk a mírní příznaky stárnutí. V jahodách jsou obsaženy flavonoidy, které jsou aktivními antioxidačními činiteli.


Extrakt z kaštanu koňského (Horse Chestnut Extract) má protizánětlivé, anestetické účinky, působí proti otokům a zpevňuje kapiláry. Zvyšuje žilní napětí, zlepšuje mikrocirkulaci, posiluje stěny kapilár, proto se využívá v prostředcích proti celulitidě a vypadávání vlasů. Díky eskulinu má schopnost chránit pleť před škodlivými účinky slunečních paprsků.


Extrakt z kořene reveně (Rhubarb Extract, Rheum Extract) je produktem získávaným z reveně lékařské neboli rebarbory (Rheum officinale), trvalky čeledi rdesnovité. Obsahuje třísloviny, taniny, flavonoidy, kyseliny (šťavelovou, jantarovou, citrónovou), vitamín C a proteiny. Má antiseptické, stahující, lehce zesvětlující, protizánětlivé a vyživující účinky.


Extrakt z bytelu metlovitého (Kochia Extract) je produktem získávaným z bytelu metlovitého (Kochia scoparia Schrad.), jednoletých druhů byliny čeledi merlíkovitých. Využívá se pro citlivou pokožku. Má protizánětlivé, zklidňující, antioxidační a tonizující účinky. Zmenšuje svědění kůže. Bytel se užívá zevně naněkteré nemoci kůže a nehtů.


Extrakt z červeného kaviáru (Caviar extract, Salmon Eggs or Red Caviar) je produktem získávaným z jiker lososových ryb. Má unikátní vlastnosti díky složení esenciálních aminokyselin a peptidů. Kaviár obnovuje a vyživuje kůži, je schopen stimulovat syntézu kolagenu stejně efektivně, jako extrakt z placenty. Díky těmto vlastnostem je kaviárový extrakt nenahraditelným pro omlazení pleti.


Sezamový extrakt (Semen Sesami Nigrum Extracts) je produktem získávaným ze sezamu indického (Sesamum indicum), rostliny rodu sezamum (Sesamum). Semena sezamu obsahují fytoextorgeny, aminokyseliny (histidin, tryptofan), tokoferol (vitamín E). Extrakt obnovuje strukturu epidermálních lipidů kůže, odstraňuje suchou a odumřelou kůži, obnovuje bariérové funkce kůže, napomáhá jejímu omlazení.


Extrakt z vlaštovčího hnízda je zdrojem důležitých minerálů, polysacharidů, regulujících molekul (cytokinů) a antioxidantů. V čínském medicíně je tento produkt považován za nejlepší kosmetický prostředek se skvělým omlazujícím účinkem.


Extrakt z rozmarýnu lékařského (Rosemary Extract) je produktem získávaným z rozmarýnu (Rosmarinus officinalis), neopadavého keře čeledi hluchavkovitých. Zlepšuje krevní oběh, má protizánětlivé a lehce znecitlivující účinky na kůži. Jedinečné antibakteriální vlastnosti rozmarýnu byly široce využívány již za starých Řeků a Římanů, kteří zapalovali vonné rostliny na veřejných místech a na krku nosili spletené věnce, aby zabránili nákaze v době epidemií.


Extrakt ze sléze lesního (Mallow Extract) je produktem získávaným ze sléze lesního neboli homůlku (Malva sylvestris). Listy a květenství obsahují vitamín C, karoten, cukry, barviva. Extrakt má protizánětlivé účinky, odstraňuje podráždění a zvláčňuje pleť. Je účinný především ve složení přípravků péče o suchou a citlivou pleť.


Extrakt z koprníčku (Ligusticum Extract) je produktem získávaným z koprníčku bezobalného (Ligusticum mutellina), vonné trvanlivé byliny čeledi miříkovitých. Aromatický kořen se hojně používá v lidové medicíně. Výtažek má výrazné antioxidační a spasmolytické účinky, reguluje předávání nervových impulsů, působí protizánětlivě. Výtažek z kořene koprníčku obsahuje ferulovou kyselinu známou jako prostředek se schopností potlačovat „bujení“ kapilární sítě a projevy cévních shluků na obličeji.


Extrakt z Ling zhi (Lingzhi extract) je produktem získávaným z houby ling zhi (ganoderma lucidum.), která je nazývána „houbou nesmrtelnosti“, obsahuje všechny nezaměnitelné aminokyseliny, zaměnitelné aminokyseliny, vitamín  D, vápník, fosfor, železo, aktivní polysacharidy. Ling zhi se liší od mnoha ostatních léčivých hub tím, že se v jejím složení nacházejí nejen aktivní protiotokové polysacharidy, ale i tak zvané terpenoidy, které zvyšují odolnost proti stresu a brání hromadění volných radikálů. Dnešní klinické výzkumy zjistily protizánětlivý, protivirový, antimikrobní, protialergický, tonizující a adaptogenní účinek.


Extrakt z vojtěšky (Alfalfa Extract, Medicago Sativa Extract) je produktem získávaným z vojtěšky (Medicago sativa), planě rostoucí nebo seté byliny čeledi bobovitých. Obsahuje vitamíny, bílkoviny, krachmal a také alkaloidy a saponiny. Má vitaminizující, celkově posilující, baktericidní a protizánětlivé účinky.


Extrakt z manga (Mango Extract, Mangifera Indica Extract) je produktem získávaným z mangovníku (Mangifera indica), stále zelené rostliny čeledi ledvinovníkovitých. Obsahuje proteiny, sacharidy, vitamíny, mastné látky. Má hydratační, vyživující, regenerační a ochranné účinky na pokožku a vlasy.


Extrakt z mandlí (Almond Extract) je produktem získávaným z mandloně obecné (Amygdalus communis). Rostlina se vyskytuje ve dvou variacích: mandlovník hořký (Amygdalus communis amara) a mandlovník sladký (Amygdatus communis dulcis). Obsahuje palmitinovou, linoleovou, oleinovou kyselinu, tokoferoly, steriny, skvalen, provitamín , ferment emulsin, vitamín, bílkovinné látky. Díky nezmýdelnitelným složkám má regenerační a protizánětlivé účinky, používá se v antiagingové terapii. Osvěžuje a zjemňuje ochabující pokožku. Extrakt získávaný z listů mandlovníku zlepšuje výměnné procesy v pokožce, napomáhá tvorbě elastinu a kolagenu, zvyšuje tonus a pružnost pokožky, zpomaluje proces předčasného stárnutí.


Extrakt z rdesna mnohokvětého (Polygonum Multiflorum Extract) je produktem získávaným z listů popínavé trvalé travnaté liány, rdesna mnohokvětého (Polygonum multiflorum), rostliny čeledi rdesnivitých, rozšířené ve východní Ásii (Čína a Korea). Má omlazující, adaptogenní, protizánětlivé, antioxidační a tonizující účinky. Shou wu (z čínštiny – „nedající sedět“) má unikátní schopnost obnovovat přirozený pigment vlasů, je uznávaným prostředkem proti šedivění a lámavosti vlasů. Napomáhá regeneraci pokožky, normalizuje pigmentovou výměnu (zmenšuje pigmentové skvrny), zpomaluje procesy stárnutí.


Výtažek z mořských řas (Algae Extract, Seaweed Extract) je produktem získávaným z mořských řas (Algae maritima). Řasy obsahují velké množství jódu, mořské gumy, rostlinného slizu, chlorofylu, alginových kyselin, solí, sodíku, draslíku, amoniaku, vitamínů. V kosmetice se používají převážně výtažky z hnědých řas: fucus, laminaria, modrých: spirulina, červených: porphyra, zelených: palmeria, ulva lactuca („mořský salát“). Výtažky získávané z jednotlivých druhů řas se liší svým složením, a proto mají cílený kosmetický účinek. Některé jsou díky obsahu vitamínů, fukoxantinu, jodu, sulfoaminokyselin, schopny stimulovat a regenerovat kožní buňky a mají zjemňující a mírně baktericidní účinek. Jiné mají výrazné hydratační a hydroskopické vlastnosti, protože obsahují větší podíl polysacharidů, organických kyselin, minerálních solí. Další díky aktivnímu účinku organického jódu, fykosterolu, minerálních solí a vitamínů účinně působí proti celulitidě a akné, mají příznivý vliv v péči o mastnou pleť, zajišťují regulaci výměny tuku a zlepšují krevní oběh. V dnešní kosmetické praxi se výtažky z mořských řas využívají prakticky ve všech výrobcích pečujících o pokožku a vlasy.


Extrakt z mišpule (Loquat Extract) je produktem získávaným z mišpule japonské (Eriobotrya japonica) neboli lokvy či eribotrie japonské, stále zelené rostliny čeledi růžovitých. Obsahuje vitamín C, jablečnou a citronovou kyselinu, fytoncidy. Má tonizující, hojící, hydratační, zjemňující a omlazující účinek.


Extrakt z máty (Mint Extract) je proudktem získávaným z máty polní (Mentha arvensis) nebo máty peprné (Mentha piperita) z čeledi hluchavkovitých. Obsahuje esenciální olej s charakteristickou mátovou vůní a chladivě osvěžujícím účinkem. Používá se v přípravcích péče o rty, přípravcích na holení, denních krémech, lotionech, tonikách, deodorantech jako osvěžující, tonizující a protizánětlivá složka.


Extrakt z ženšenu pravého (Chinese Herb Sanchi Extract, Ginseng Extract) je produktem získávaným z kořenem tzv. pseudo-ženšenu (Panax pseudoginseng Wall. var. notoginseng) nebo ženšenu čínského (Panax notoginseng), trvanlivé byliny čeledi aralkovitých. Obsahuje látky mající vysokou biologickou aktivitu: saponiny, vitamín ? a vitamíny skupiny ?, cholin, fytosterin, pektinové a pryskyřičné látky, soli fosforu, kadmia, hliníku, železa, kobaltu, hořčíku, zinku, vápníku, sodíku, draslíku. Má omlazující účinek na pokožku, výborně hydratuje, normalizuje rovnováhu mezi množstvím vody a minerálů v organismu. Experimentálně bylo dokázáno, že glykosidy ženšenu stimulují proces dělení buněk pokožky, k jehož značnému poklesu dochází ve stárnoucí pokožce, působí kladně na syntézu kolagenu škáry, snižuje otoky. Díky vitamínům chrání pseudo-ženšen před předčasným stárnutím.

Extrakt z okurek (Cucumber Extract) je produktem získávaným z okurky seté (Cucumis sativus). Obsahuje dusíkové a popelovité látky, celulózu, riboflavin, karoten. Výtažek z okurek bohatý na minerální soli a vitamíny, výborně čistí, osvěžuje, intenzivně hydratuje, zjemňuje a zesvětluje pokožku.


Extrakt z oliv (Olea europaea fruit extract) je produktem získávaným z dužiny plodů olivovníku evropského (Olea europaea). Obsahuje nenasycené mastné kyseliny: oleinovou, linoleovou, linolenovou a dále skvalen, vitamín  a další aktivní složky zjemňující pokožku. Má regenerační, hydratační, antioxidační a omlazující účinek. Využívá se hojně v antiagingové terapii.


Extrakt z bílých jeseterů (White sturgeon milt essence) je unikátním přírodním zdrojem biologicky aktivních molekul, který reguluje metabolismus pojivové tkáně, stimuluje buněčnou imunitu, zpomaluje proces stárnutí a omlazuje pokožku. Obsahuje deoxyribonukleovou kyselinu (DNK) s imunomodelujícím účinkem, unikátní ferment hyaluronidázu zlepšující metabolismus kyseliny hyaluronové a další aktivní složky. Kosmetické přípravky s výtažkem z bílých jeseterů lze úspěšně používat k vysoce účinným hojícím procedurám po hloubkovém chemickém peelingu nebo kosmetické chirurgii.


Extrakt z papáje (Carica Papaya Extract) je produktem získávaným z papájovníku nebo melounového stromu (Carica papaya) čeledi papájovitých. Obsahuje fermenty, jablečnou kyselinu, pryskyřice a karotenoidy. Napomáhá hlubšímu čištění pleti a má mírně zesvětlující účinek.


Extrakt z broskve (Peach Extract) je produktem získávaným z plodů broskvoně obecné (Persica vulgaris). Obsahuje organické kyseliny (jablečná, citronová aj.), vitamíny, esenciální olej. Má hydratační, mírně zesvětlující a tonizující účinek. Přidává se do regeneračních krémů a rtěnek převážně jako zdroj vitamínu B15 (pangamová kyselina) mající vysokou biologickou aktivitu. B15 zlepšuje výměnu tuků, bílkovin, uhlovodíků, stimuluje imunitu a jako antioxidant zpomaluje stárnutí.


Extrakt z chilli papričky (Pepper Extract) napomáhá tvorbě endorfinů, které stimulují imunitní systém, zlepšuje krevní oběh, zmírňuje bolest a snižuje stres. Červená chilli paprička obsahuje aktivní látku kapsaicin, karotenoidy, mastné oleje, kapsorubín, kapsantin a karoten, cukr, vitamíny a terpeny.


Kapsaicin má silný hřejivý a anestetický účinek. Výtažek z chilli papričky podporuje odvádění toxinů a nadbytku tekutin z těla, efektivně rozbíjí tukové usazeniny, způsobuje příliv krve k vlasovým cibulkám, stimuluje růst a výživu, a proto se používá v přípravcích proti padání vlasů; má silný baktericidní a anestetický účinek; působí jako antioxidant.


Extrakt z placenty (Placenta Extract) je biologicky aktivním preparátem získávaným z ovčí placenty. Obsahuje komplex fyziologicky aktivních složek: aminokyseliny, především glycin a alanin, minerální soli sodíku, draslíku, chlóru, fosforu, nízkomolekulární bílkoviny, nukleonové kyseliny, fermenty, růstové faktory (prvky ovlivňující rychlost dělení buněk). V kosmetice se používá výtažek zbavený hormonů. Má biostimulační účinek na pokožku a omlazuje ji. Placenta obsahuje koenzym Q10 – potenciální zdroj energie a silný antioxidant. Jednou z důležitých složek výtažku z placenty jsou glykany, které podporují syntézu kolagenu a elastinu pokožky. Tento bohatý přírodní komplex obsahuje take nukleonové kyseliny probouzející genetickou paměť.


Extrakt z břečťanu popínavého (Ivy Extract) je produktem získávaným z listů břečťanu popínavého (Hedera helix), stale zelené rostliny z čeledi aralkovitých. Obsahuje glykosidy (gederin aj.), flavonoidy,pektin, minerální soli, organicky vázaný jód a další složky. Hydratuje pokožku, zlepšuje krevní oběh, snižuje otoky, má tonizující, antibakteriální a protizánětlivé účinky.


Extrakt ze šruchy (Portulaca Oleracea Extract) je produktem získávaným z listů šruchy zelné (Portulaca oleracea). Působí tonizačně, hojivě a antioxidačně.


Extrakt z pšeničných klíčků (Triricum Vulgare Extract) se hojně využívá k obnově bariérové funkce pokožky a jako vyživující složka. Obsahuje nezaměnitelné mastné kyseliny (linoleová a linolenová), alantoin, tokoferoly, vitamíny, zhruba 10 nezaměnitelných aminokyselin a komplex makro a mikroelementů. V kosmetických přípravcích péče o vlasy plní funkci kondicionéru, obnovuje lesk a elasticitu vlasů, chrání před působením UV záření.


Extrakt z lékořice (Licorice Extract, Liquorice Extract) je produktem získávaným z lékořice lysé. Lékořice má estrogenní účinky díky obsaženým fytoestrogenům. Výtažek má zvláčňující a protizánětlivý účinek, čistí a bělí pokožku, aktivizuje výměnu vody a minerálů, zvyšuje imunitu kůže.


Extrakt z jerlínu (Sophora Extract) je produktem získávaným z jerlínu japonského (Sophora japonica), dřevitého keře z čeledi bobovitých. V květech, listech a plodech je obsaženo značné množství rutinu, vitamín, baktericidní látky. Výtažek působí baktericidně, antioxidačně, hojivě, regeneračně a má vitaminizující účinky. Používá se v krémech pro suchou, citlivou, uvadající pleť, v krémech po holení, lotionech proti padání vlasů a na jejich zpevnění.


Extrakt z Tahua (Tahua Extract) je produktem získávaným ze vzácné čínské rostliny tahua. Obnovuje strukturu pokožky a odstraňuje příčiny vzniku celulitidy, má drenážní účinek a zvyšuje ton

* Katalog TianDe.cz * Obsah výrobků tianDe

FAQ