Nejnovější články

Turmalínové koule na praní tianDe - můj příběh

Mám je doma už téměř dva roky a jsem fakt spokojená. Prádlo je měkké a voní "čistotou", jako prádlo od babičky. Žádné převoněné, jako jsem měla vždycky... (níže v článku píšu více). Před tím, než jsem vyzkoušela, tak jsem měla obavy, a to kvůli recenzím lidí na internetu na prací koule od jiných firem. Avšak to bych nebyla já, kdybych si řekla, že to prostě vyzkouším. Četla jsem popis, co naše "koule" vše obsahují a jak se s nimi zachází. Je pravdou, že mě trochu navnadily i dvě kolegyně, které koule používají. Tak jsem se tedy nechala "vyhecovat", koule koupila a vyzkoušela....
V balení jsou 2 kapsle POZOR! Obě se dávají do pračky najednou!


Jak jsem prvně použila? Samozřejmě dle rad, které jsem od kámošek dostala...

Prvně jsem nalila do pračky 2 litry octa a dala bez předpírky na vyvářku na 90 stupňů. A proč? No odvápnit a vyčistit pračku je přece důležité, aby kouličky na sebe nevázaly pak nečistoty a ty byly na prádle... Nebo v jednom nejmenovaném obchoďáku koupit "čistič pračky" asi za 50Kč, který také funguje dokonale. (Dobře, budu jmenovat - je to Lidl...).

Když jsem vyčistila pračku, nandala jsem půl prádla, doprostřed rozložila tianDe koule a doplnila zbytek prádla. A to proto, aby byly uprostřed a "nemlátily" o pračku. Lepší je fakt mít pračku plnou. Pokud nemám úplně plnou, dám třeba do nohavic do tepláků nebo do rukávů od mikinky či bundy, ale stejně se snažím dát doprostřed...

Peru na 40 stupňů. Koule jsou primárně určené na praní "barevného prádla". Do bílého přidávám náš "mýdlový oříšek". Když totiž perete v prášku, obsahuje bělidla a naše kouličky jsou "díky bohu" bez chemických koktejlů. TUDÍŽ VHODNÉ např. PRO LIDI S EKZÉMEM nebo jinými kožními projevy či alergiemi. Ale nejen pro ty...

Takže... nastavím pračku na 40 stupňů, snížím otáčky na 800 a peru. Teda já ne - ta pračka. :) :)

A jaká byla moje další obava? Jak bude prádlo vonět? Sakryš vždyť se nesmí přidávat aviváž... A já si do té doby nedovedla představit prát "bez vůně". Holky, to je fakt jen asi v hlavě a náš zvyk. Musím za sebe říci, že prádlo po usušení "voní čistotou", jako by prádlo vyprala prababička a pověsila na louce. A komu by to i přesto vadilo, zkuste pár kapek nějakého éterického olejíčku místo aviváže. Ale za mě? Já prostě nic nedávám.

Takže za mě super - víc, jak rok peru za 707 Kč (VIP cena), MOC 1088Kč (kdo nemá zákaznickou kartičku a slevu).

Ještě takovej malej postřeh (příběh?):
Bylo to asi moje třetí praní s koulemi.... Vyprala jsem prádlo v koulích.... Povjáším v létě na šňůru (v létě moc nepoužívám sušičku) a malýho tričko a tepláčky měly fleky. Tak si říkám... Hm... tak to se mě nelíbí. To ty koule "fakt perou"! hmmm ...  Takže jsem vrazila všechno prádlo zpátky do koše a hodila do pračky znovu s pracím práškem, který jsem obvykle používala a byla s ním leta spokojená. Pračka doprala.... Povjáším prádlo - ty fleky tam zůstaly.... Pak jsem si uvědomila, že tedy to nebude koulemi, ale prostě špínou, kterou nedá ani ta chemie v prášku. Synáček je holt šikula :) Tím chci říct, že samozřejmě je občas skvrna, kterou prostě "nedáte" a je potřeba "přitvrdit" a před vložením do pračky v našem případě postříkat "mýdlovým oříškem", který je také bez chemie a jako jediný může ke kouličkám do pračky. Tudíž jsem na tianDe koule nezanevřela a peru doteď (už dva roky) jen v koulích. Za mě - já je miluju....Co vlastně obsahují nebo neobsahují tianDe turmalínové koule na praní?

- 100% přírodní složení granulí
- neobsahují žádné A-PAL, fosfáty a jiné syntetické látky


TURMALÍN v ekokoulích
- mění povrchové napětí vody (místo syntetických složek), působí slabými střídavými elektromagnetickými poli, které vznikají při pohybu turmalínu.
- změkčuje vodu = prádlo je měkké a jemné i bez aviváže (zeolity jsou pórovité a slouží jako houba, která je schopná absorbovat všechny soli z vody)

Kovy vzácných zemin zlepšují kvalitu praní tím, že zvyšují vodivost vody.

KOLOIDNÍ STŘÍBRO (v modré eko-kapsli)
- má na starost desinfekční a antibakteriální účinky i při velmi nízkých teplotách praní
- Udržuje barvy stálé

Při velkých skvrnách vhodné kombinovat s přírodním mycím a pracím prostředkem s mýdlovým ořechem.

Vystačí na 400-600 pracích cyklů

Prát při nízké teplotě (max. 60°C), co nejméně otáček  (já peru 40 stupňů - bohatě stačí a 800 otáček je v pohodě)

Když je sluníčko, "dobíjím" na sluníčku.

Vždy, když vyndám z pračky - tak na suché místo.

Nákupem pracích kapslí TianDe sponzoruje vysazení jednoho jehličnatého stromu (ke konci roku 2018 bylo vysazeno 1.000.000 stromů v Evropě).


Turmalínové eko koule jsou prostředek pro ekologické a hlavně ekonomické praní barevného prádla. Díky tomu, že je zde absence agresivních chemických látek, jsou eko-koule s turmalínem zcela neškodné pro životní prostředí a HLAVNĚ ZDRAVÍ ČLOVĚKA. Nahradí nejen prací prášky, ale taky aviváž.

Na eshopu najdete eko koule přímo tady: Turmalínové eko koule tianDe

(Pokud nakoupíte za více, jak 700Kč, získáte tak možnost mít VIP ceny, tj. slevy více jak 30% a můžete nakupovat kdykoliv, cokoliv bude potřeba. Klidně mi volejte, ráda se Vám budu věnovat, poradím a navedu Vás... tel. 778 055 044)

Hezký den Vám přeje Jana Ďurčovová - za tým tianDe.infoPS: Pokud jste z okolí Plzně a rádi byste eko koule na praní vyzoušeli (nezávazně), mohu Vám je zapůjčit osobně. Mám několik zkušebních balení pro mé kamarádky a klientky, které před zakoupením tohoto výrobku váhají... Kontaktujte mne na Facebooku - Jana Ďurčovová nebo na tel. 778 055 044 a určitě se domluvíme. Pokud však nejste z okolí, určitě najdu nějakou kolegyni i z ostatních částí ČR a domluvíme se.

Mějte moooc krásný den a děkuji za čas, který jste věnovali mému článku.
Novinky

2024-02-12 TianDe Plzeň, prodejna tianDe Plzeň

tianDe Plzeň - prodejna - servisní centrum tianDe Plzeň Máte rádi tianDe a chcete si nakoupit osobně v prodejně v Plzni? Naší prodejnu tian

2024-02-12 TianDe - základní informace, sleva, registrace, katalog tianDe

TianDe Plzeň - prodejna a servisní centrum tianDe (Přemyslova 15 naproti Plaza) - www.tiande-plzen.cz. Hezký den,častý dotaz, kvůli kterému mi

2024-02-12 Intimní hygiena s tianDe během léta

TianDe Plzeň - prodejna a servisní centrum tianDe (Přemyslova 15 naproti Plaza) - www.tiande-plzen.cz.Užívejte si s tianDe letní osvěžení bez